Jak posouvat hranice svých možností?

aneb jak si plnit svá přání …

V životě se setkávám s mnoha situacemi, kterým chtě nechtě musím čelit. Lidé jim obvykle říkají „problémy“. Já slovo „problém“ ze svého života vymazala. Naučila jsem se všemu , co mi do života přišlo, říkat situace. Když jsem situaci vyřešila a dostala se za ni, byl úkol splněn. Situace vyřešena a posunula jsem se dál. Většinou se mi do života dostala další situace, větší, náročnější, složitější a musela jsem ji čelit.

Naučila jsem se díky situacím do svého života vkládat přání, která si přeji splnit a vždy se splnila.                S odstupem času jsem si přála víc a víc a dostávala  tak přesně taková splněná přání o která jsem žádala. Přitahovala jsem si do života takovou energii, kterou jsem si přála prožívat.

Máte také rádi výzvy, rádi posunujte svoje hranice , ale zatím nedosahujete stanovených cílů a plánů?

Celým mým životem mne provází sny, výzvy, záměry, plány jak kdo chcete. V každé etapě svého života jsem si vytvořila nějaký plán, cíl, kterého když jsem dosáhla, tak jsme se poohlížela po další metě, kterou bych chtěla dosáhnout.

Pro posun do další, vyšší úrovně je důležité mít odvahu se rozhodnout pro změnu, kterou vám vaše intuice vysílá již nějakou dobu. Není to špatně od žaludku, protože jste něco špatného snědli. Váš zhoršující se zdravotní stav je signál vesmíru o tom, že už jste dávno vaše rozhodnutí měli uskutečnit. Pokud se nerozhodnete jít za hlasem vašeho srdce nebo intuice, zasáhne vyšší moc a něco udělá za vás.

Hlava plná snů a ideálů, velká odvaha zvládnou cokoli , žádné pochyby. Minimum zkušeností, ale velké chuť poznávat krásy života. To jsem byla já, před 28 lety.

Vše začalo na střední škole, když jsem se měla rozhodnout ve svých 14 ti letech jakou střední školu chci studovat neměla jsem vůbec žádnou představu. Jasno jsem měla pouze v tom, že to rozhodně nebude škola kam chodí samé holky. Tím pádem bylo jasno, zdravka a ekonomka zcela mimo hru, na gympl si mi nechtělo a tak technická škola a zvítězila strojárna a byla to jasná volba. Raději než zcela ženský kolektiv jsem ráda trávila čas s muži, bylo s nimi vždy veselo. Mně ty holčičí věci prostě nějak nebavily. Vystudovala jsem technickou školu, kde jsem prožila první lásky, měla jsem období střední školy ráda, ráda na ně vzpomínám. Po střední škole jsem se vydala pracovat, v 19.ti letech jsem řekla mámě, že se odstěhuji a už jsem se nikdy nevrátila. Ještě jsem zkusila přijímačky na Pedagogickou fakultu, ale tam mne nevzali a tak jsme si chtěla řídit svůj život sama. Měla jsem potřebu vydělávat peníze a utrácet je za co se mi líbí, zkrátka krásná škola života a vlastního hospodaření. Bavila mne, cítila jsem se v té době dospělá, silná, neohrožená.

Nastoupila jsem do prvního zaměstnání jako obchodnice s hutním materiálem, kde jsem cítila v té době obrovský prostor pro ženu v čistě mužské profesi, k tomu moje technické škola = ideální kombinace. Tak jsem začala tvořit byznys, postupně jsem získávala zkušenosti , plánovala si svoje cíle, cestovala, chci se živit sama a užívat si, dělat si co mne baví a tak se taky dělo. V oboru strojařském a stavebním se díky hutním materiálům pohybuji již více než 27 roků. Velmi mne baví se posunovat učit nové věci a dnes už také předávat získané zkušenosti dál a využívat svůj talent + nacházet talenty v druhých.

Začátkem vašeho výsledku je touha. Pamatujte si to! Slabá touha přinese slabé výsledky, tak jako malý ohýnek vydá málo tepla.

– Napoleon Hill

Každé přání, každý cíl, každý záměr je energie a čím je záměr větší, tím více energie vytvoří. Mějte odvahu snít, mějte odvahu za svými sny jít, mějte odvahu svoje sny žít. Dovolte si žít svůj život podle sebe, podle svých představ. Ne, není to sobecké, je to vaše cesta srdce. Pokud vám okolí neladí s vaší cestou srdce, změňte svoje okolí. Je to jako, kdybyste hráli fotbal a chodili trénovat s fotbalistky, pak se rozhodnete, že budete hrát hokej, no tak logicky budete hrát s hokejistky. Jiní lidé, jiná energie, jiný záměr. Nic není špatně, vše je jen logická volba podle hlasu vašeho srdce. Není to sobecké, je to váš nový záměr, nová cesta, nová meta, nový cíl. Jakmile se naplní porozhlédněte se po novém záměru. Nic není špatně.

Rezervujte si konzultaci zdarma

Máte obavu prosadit svůj názor?

Najednou mi bylo třicet roků a biologické hodiny už tikaly, přála jsem si syna a měla jsem syna. Přála jsem si rodinu a měla jsem rodinu. Přála jsem si dům a měla jsem dům, který jsem nechala postupně opravit, aby se v něm dalo bydlet lépe. Přála jsem si jinou práci, měla jsem jinou práci. Přála jsem si vyřešit proč se mi děje to, co se mi děje a řeším to. Postupně si odpovídám na všechny moje otázky. Postupně se učím žít ve své ženě a učím se v rovnováze spolupracovat s muži.

Měla jsem období, kdy jsem s muži bojovala a ukazovala jim, že umím věci lépe a mám vlastní názor a sděluji ho v boji, protože já nutně potřebuji být lepší než oni, chci vyhrát. Nevěděla jsem, proč se mi toto nastavení tak děje, žila jsem ho až do okamžiku, kdy sem se v tom necítila žensky. Opět jsem se začala ptát, proč se mi děje to, co se mi děje a dostávalo se mi odpovědí, odkud moje boje pochází a proč. To vše jsem dnes již vyřešil a zpracovala. Jsem sama sobě vděčná za můj posun. Cítím se naplněná a prožívám radostnější život.

Ano, je důležité sdělit váš názor bez obav. Ne, nemusí být váš názor totožný s názorem někoho jiného, ale je důležité mít respekt k názoru druhé strany, máte právo nesouhlasit, ale respektujte jiný názor. Nebojujte o vítezství za každou cenu, spolupracujte na dohodě. Nedovolte, aby vás jiný názor druhé strany rozhodil, není váš, je to názor někoho jiného. Zapojte svou intuici a dejte přednost intuici, ona vám poradí kdy mlčeti zlato a kdy promluvit, je třeba se ji zeptat a požádat o radu a vedení, nechte se vést a důvěřujte.

Ráda vás ke splněným snům provedu nebo doprovodím, budete-li si to přát.

Sdílení:

Zeptej se svého mentora

Žij svoje sny. Mým posláním je rozvíjet jednotlivce
i pracovní týmy. Motivuji skálopevně rozhodnuté lidi
pro změny ve svém životě.

Posilovat duši a prožívat naplněný život  v rovnováze je stejně důležité, jako chodit do posilovny a trénovat krásné křivky fyzického těla.