Moje uzamčené srdce

Z mého dětství pocházela obava, že když srdce otevřu, budu upřímná a pravdivá, bude mi ublíženo.

Rozhodla jsem se srdce uzavřít celému světu, z důvodu většího bezpečí a své zranitelnosti. Byla jsem obezřetná a ostražitá, přitahovala jsem si stejné lidi. Trvalo mi dlouhých 38 roků než jsem přišla na to, že tato cesta se mi nelíbí a chci ji změnit. Čím víc jsem srdce uzavírala, tím větší lekce jsem od života dostávala a tím víc jsem narážela na negativní situace. Okolí mi říkávalo „ty ale nejsi tak tvrdá, jak si myslíme, jak vyzařuješ“. Měli pravdu. Tím, že jsem si uzavřela svoje srdce, jsem si myslela, že uchráním svoji zranitelnost. Nepotřebuji přeci, aby mi lidé ubližovali. Opak byl pravdou.

Došla jsem k závěru, že neupřímností a uzavíráním srdce před okolím a světem jen ubližuji sama sobě.

Rozhodla jsem se být k sobě upřímná, pravdivá a opravdová a světe div se, začaly se dít věci. Svět kolem mě se změnil, měnily se situace, lidé, měnila se moje energie, moje nastavení. Najednou se pro mne život stal lehčím, zábavnějším. Přestala jsem se setkávat s lidmi s nimiž jsem se nechtěla setkat, brali mi energii, nic mi nedávali. Začala jsme si do života přitahovat jiné, nové a zajímavější lidi, kteří mě energií nabíjeli.

Moje srdce na dlani mi změnilo život.

Moje srdce na dlani je pro mne daleko bezpečnější než srdce uzavřené. Život se srdcem na dlani je pro mě lehčí, mnohem krásnější a zajímavější. Prožívám naplněný život s láskou a radostí, svůj život si mnohem více užívám. Lásku šířím, nekritizuji, dělám si v životě a ze života mnohem větší radost. Moje tělo, duše i srdce jsou mnohem zdravější. Vážím si sama sebe. Znám svoji hodnotu i svou cenu, pod kterou nejdu. Užívám si lásky sama k sobě. Umím sdělit svému okolí, kde jsou jejich hranice, které když překročí, tak se nedohodneme. Jsem v mnohem větším bezpečí. Moje energie otevřeného srdce mi do života nepustí žádného špatného člověka.

Je bezpečné prožívat život se srdcem na dlani.

Pokud chcete změnit svůj život začněte u sebe. Okolí se nezmění, musíme se změnit sami v sobě poctivou prací na sobě, pak se ději zázraky. Nikdo není viníkem za váš život, za situace které prožíváte, si můžete sami. Je třeba se rozhodnout a udělat maximum pro změnu sami v sobě, aby mohlo dojít ke změně světa kolem vás. Jiná cesta neexistuje. Pokud to neuděláme, budeme stále dokola prožívat stejné nebo podobné situace, protože stále nemáme vyřešeno. Jakmile vyřešíme, zpracujeme sami v sobě posuneme se dál. Už se nebudeme točit v kruhu.

Jsme tvůrci našich životů, máme tvorbu našich životů ve svých rukou. Tak tvořme s láskou, radostí, hojností a potěšením. Život je dar, užívejme, ať je nám krásně, naplněně a živo.

Sdílení:

Zeptej se svého mentora

Žij svoje sny. Mým posláním je rozvíjet jednotlivce
i pracovní týmy. Motivuji skálopevně rozhodnuté lidi
pro změny ve svém životě.

Posilovat duši a prožívat naplněný život  v rovnováze je stejně důležité, jako chodit do posilovny a trénovat krásné křivky fyzického těla.