Rozvod

V mém životě jsem prožívala kromě krásné svatby také velmi náročný, dlouhý rozvod.

Můj osudový muž se stal mým bývalým manželem. Nezvládli jsme rozvod jako partneři ani jako rodiče našeho krásného, zdravého, láskyplného a veselého syna. Vdávala jsem se v roce 2002 a rozvedla jsem se v roce 2013. Po rozvodu jsem se setkávala u soudů, kde probíhaly tahanice o syna i majetek, které skončily v roce 2019. Bohužel můj manžel v našem manželství zůstal v roli mého bratra před svatbou a po svatbě a narozením našeho syna se jeho role změnila na roli syna. Měla jsem tedy syny dva.

Žena s velkým Ž

Neznala jsem roli Ženy s velkým Ž, kterou jsem poznala, až po rozvodu s příchodem mého současného muže. V mém životě jsem se mnohokrát zastavovala a ptala se sama sebe, proč zrovna já musím neustále řešit to, co řeším. Čelila velmi náročných situacím. Syn byl v 9 letech ve střídavé péči na pro mě neznámé adrese. Nevěděla jsem, kam bych mohla přijet synovi pomoci, kdyby mou pomoc potřeboval. Byl v psychické nepohodě , často nemocný, stejně jako já . Čelila jsem exekuci ze strany bývalého manžela, který používal všechny dostupné zbraně, aby se pomstil za to, že jsem mu odmítla dělat mámu nebo sestru. Dnes a s odstupem času se na moje nejnáročnější chvíle v mém životě, dívám jako na velký posun v mé vnitřní síle.

Každá velmi těžká situace nás posouvá, je třeba za tuto zkoušku poděkovat a odměnit se za její zvládnutí. Nenechat se zastavit ani odradit a jít za hlasem svého srdce. Pravda je, že mnoho nechybělo a některým soudkyním bych za špatná rozhodnutí rozkopala dveře, jak bylo složité naučit se trpělivosti. Nemohla jsem reagovat impulzivně, i když mámě, která miluje svoje dítě a chce mu vždy a za všech okolností pomoci se těžko vysvětluje, aby byla trpělivá. Nejnáročnější zkouška byla pro mne trpělivě vyčkávat na okamžik, kdy dojde ke změně situace, která vypadala beznadějně. Nejnáročnější pro mne byla bezmoc.

Díky rozvodu jsem získala lepší zdraví a větší klid. Naučila jsem se důvěřovat sama sobě, své intuici. Naučila jsem se věnovat pozornost a soustředit svou energii na to co chci já. Na svůj záměr . Bez ohledu na to, co si přeje moje okolí. V jeden okamžik jsem ztratila rodinu, kterou mi manželství dalo. Naučila jsem se snít, šla jsem za svým snem o nové, velké rodině. Ano, měla jsem obavu, že zůstanu sama, ego mi vkládalo na mou cestu životem mnoho strachů, které jsem postupně zpracovávala. Nevzdala jsem svou cestu za sny. Našla jsem nového muže, našla jsem novou rodinu, daleko srdečnější , láskyplnější , šťastnější. Jsem za novou rodinu nesmírně vděčná a děkuji za ni. Vyplatilo se naslouchat srdci. Vážím si sama sebe a děkuji za vše co jsem na své cestě životem dnes již dokázala. Naučila jsem se mít ráda více sebe samou. Věnuji více pozornosti sama sobě a hlasu svého srdce. Láska k sobě samé mi dává více lásky pro svou rodinu, pro svého muže, pro své přátele, pro svou práci. Mám více lásky sama pro sebe, učím se mít ráda sama sebe a učím se věnovat sobě, svým pocitům více pozornosti.

Naslouchat srdci je nesmírně důležité. Srdce mělo pravdu, dávalo mi jasné signály k tomu, že něco ve vztahu není v pořádku. Moje zdraví nebylo v ideální kondici. Nikdo mi neporadil, jak má vypadat ideální vztah mezi mužem a ženou. Doma jsem nic takového nepoznala, vyrůstala jsem bez otce, když se rodiče rozvedli, bylo mi 9. roků. Na nevědomé úrovni jsem v okamžiku odchodu mého otce převzala jeho roli a s tím spojenou obrovskou odpovědnost za mámu i mladšího bratra. Podotýkám, to mi bylo 9 roků. Moje okolí mi říkalo, že jsem brzy dospěla a měli pravdu. Po celou dobu svého dětství jsem za vše nesla odpovědnost, považovala jsem tento stav za normální a běžný. Dnes vím, že tento stav běžný nebyl. Kladla jsem si mnoho otázek, nesla jsem si mnoho bloků, které na své cestě životem postupně zpracovávám do dnes.

Došla jsem k velkému rozhodnutí, že změním vše co jen mohu změnit , protože ráda rozsvěcuji cestu životem lidem, kteří mají pocit, že jsou na situace v životě sami, i já jsem tento pocit měla. Dnes už ho nemám. Nikdy nejsme sami. Každé rozhodnutí , které v našich životech uděláme nám přinese nový směr, novou energii, nové lidi.

Rozhodněte se udělat změnu, když srdce volá a zdraví vašeho těla vám ukazuje co není v pořádku.

Nikdy není pozdě vykročit.

Sdílení:

Zeptej se svého mentora

Žij svoje sny. Mým posláním je rozvíjet jednotlivce
i pracovní týmy. Motivuji skálopevně rozhodnuté lidi
pro změny ve svém životě.

Posilovat duši a prožívat naplněný život  v rovnováze je stejně důležité, jako chodit do posilovny a trénovat krásné křivky fyzického těla.